امروز : دوشنبه, 06 خرداد 1398

درمان بدون دارو

درمان بدون دارو

از امام رضا (ع) روایت شده است : اگر مرده ای در اثر فشار درمانی یا ماساژ دادن زنده شود من انکار نمیکنم {دانشنامه احادیث پزشکی ج 1  ص 99 }

شماره  تماس برای ارسال کتاب    09352353988

شماره جدید کارت بانک کشاورزی      0331 - 5604 - 7016 - 6037  

193-  درمان تغییرات و افت فشار خون  در حوادثی مانند  زلزله 

   در مورخ  29 آذر  96    دو  روز پیش بعد از حادثه زلزله ای که  در منطقه تهران و کرج  اتفاق افتاد  چند اشتباه بزرگ رخ داد  که  بسیار قابل توجه  است .

1- خانه های که  بتن آرمه هستند و بعد از  طرح مقاوم سازی زیر نظر مهندسین طراحی و ساخته شده اند زلزله های زیر هشت ریشتر را تحمل  میکند و ترسی ندارند ولی مردم بشدت جو زده میشوند  و هوچی گری در میاورند  .

2- وقتی در چنین لحظاتی  ترس بر مردم مستولی میشود  بجای اینکه قبلا"  به چنین لحظاتی فکر کرده باشند ، مانند گله های که از پیش رونده ها پیروی میکنند آنچنان خیابانهای شهر را دچار  ترافیک سنگین میکنند که  تقریبا" امداد رسانی به صفر میرسد .

3- بخاطر ترس شدید عده زیادی  از مردم دچار وحشت میشوند که در چنین حالتی چند اتفاق ساده می افتد  افرادی که بیماری  فشار خون بالا دارند گرفتار فشار خون بالا میشوند  و  افرادی که  فشار خون پائین دارند  دچار بی حالی و غش و ضعف   و اگر کمی دقت داشته باشیم  خیلی راحت میتوانیم   کسانی را که  دچار افت فشار خون شده اند را فقط  با کمی مزه مزه کردن  نمک به حالت  طبیعی برگردند .

و کسانیکه فشار خون بالا دارند را نیز فقط با خوردن چند لیوان آب  میتوان به حالت طبیعی شان برگرداند

بعضی از افراد دچار افت قند خون میشوند  که باید  با کمی آب قند یا  یک شکلات  و یا آبنبات میل کنند  قند خونشان به تعادل برسد

بعضی از افراد قند بالایی دارند که   قندشان بالاتر میرود و دچار سرگیجه میشوند  این افراد نیز با خوردن  دو یا سه لیوان آب خوردن به حالت طبیعی باز میگردند  و هیچ نیازی به چیزی ندارند    .

در حادثه دو شب پیش  عده زیادی به  درمانگاه ها شهر کرج  و ملارد  و تهران هجوم بردند و  باعث  تشنج و  بر هم زدن این مراکز شدند که اگر  فقط این اطلاعات ساده را داشتند  حتی یک نفر هم به این مراکز مراجعه نمیکردند   و آن همه  تشنج عصبی را بوجود نمی آوردند البته من مطمئنم تعداد زیادی از مراکز  درمانی در  مناطق  زلزله زده   دچار  این بحران شده بودند  .

کمی دقت   کمی  آموزش دیدن و کمی تمرین کردن  الزامیست   خود امدادی و دگر امدادی را بیاموزید ، اگر خدایی نکرده این   زلزله مانند سر پل ذهاب آسیب های جدی تری داشت  خود مردم  آسیب های  بزرگتر تر و سخت تری را بوجود می آورد .     اول دی نودو شش

 

free site stat