امروز : دوشنبه, 06 خرداد 1398

درمان بدون دارو

درمان بدون دارو

از امام رضا (ع) روایت شده است : اگر مرده ای در اثر فشار درمانی یا ماساژ دادن زنده شود من انکار نمیکنم {دانشنامه احادیث پزشکی ج 1  ص 99 }

شماره  تماس برای ارسال کتاب    09352353988

شماره جدید کارت بانک کشاورزی      0331 - 5604 - 7016 - 6037  

  178-  دلائل حرام بودن ماهی های بدون پولک

    

         مسله اول :

      این حکم دینی که بیشتر شیعیان به آن پای بند هستند به استناد از آیات و احادیث بزرگان  دین آورده شده است که مصرف هرگونه  ماهی بدون پولک را حرام اعلام نموده است . ( جز میگو که آنهم پولک دار است )

    

       مسئله مهم :

     دین اسلام بهترین ها را برای پیروان و مومنین  خواسته است  ، و اگر شما مطالب قبلی این سایت را مطالعه کرده باشید ، متوجه میشوید که چه موضوعات مهمی را در راستای سلامت انسان  و جامعه ، در دین اسلام نهادینه شده است  که با علم امروز کاملا" مطابقت دارد و جای هیچ شک و تردیدی وجود ندارد .

 

           دلائلی که اینجانب تا کنون در تحقیقاتم پیدا نموده ام به شرح زیر میباشد :

 

     1- در آبهای دریا و اقیانوس ، میلیونها موجود رنگ و وارنگ  و ریز و درشت زندگی میکنند ، که با انواع مدفوع و انگل های پوستی و باکتری های عجیب و غریب  دست و پنجه نرم میکنند و پیرو اکوسیستم موجود در اوقیانوسها و آلودگی آبها در صد سال اخیر  ، این موضوع قابل قبول تر و قابل فهم تر شده است که ماهیان پولک دار کمتر آسیب  می بینند  ، به خصوص حالت پولک های ماهی مستحکم تر ، صیقلی و هم چیدمان آن طوری است که کمترین چسبندگی را روی سطح ایجاد میکند .

    2- ماهی های پولک دار در بیرون از آب ( پس از صید ) دیرتر از بین میروند و عمر ماندگاری آنها بیشتر است .

    3- ماهیان بدون پولک ماسوای آلودگی پوستی ، انسجام گوشتی کمتری دارند و گوشت آنها نرمتر و آسیب پذیرتر است .

    4- طعم ماهی پولک دار خوشمزه تر و از نظر ساختار سلولی کاملتر است .

    5- بیماری های صدف :

         گاهی دیده میشود کارشناسان تغذیه  توصیه هایی میکنند ،  مثلا" چون صدف دارای روی میباشد  میگویند : از این خوراکی استفاده کنید در حالیکه :

الف : روی در خیلی از خوراکی ای دیگر مانند سبزیجات و بنشن ها وجود دارد و هیچ آلودگی خطرناکی هم ندارند .

  ب:  در حالیکه اگر انسان به بیماریهای وحشتناک صدف های آلوده و یا مصرف خام و یا کم پز بودن آنها مراجعه کنید متوجه میشوید که  ده هاسال  آن بیماری ها انسان را آزار میدهند و هزینه های سرسام آور آن کمر شکن میباشد.

 

     6- بحث فلسفی

     

      خداوند مقام علم و آموزندگان آن را بسیار بالا دانسته و آیات و احادیث بزرگان دین ما مقام علم را افضل اعمال نامیده است . ما مسلمانان هزار و چهارصد سال است که از این آیات و احادیث استفاده برده ایم بدون آنکه به عمق آنها پی برده باشیم و تا کنون از این ثروت بزرگ و پنهان بارها بهره برده ایم ، پس چرا تا یک کارشناس آنهم با علم غربی حرفی را میزند مردم بدون هیچ تحقیق و عمق نگری  فوری جو زده میشوند  و از آنها پیروی میکنند در صورتی که قرنها در صحت و سلامت زندگی کرده اند . درست است که ابزار علمی پیشرفت کرده است ولی چرا ما با این ابزار جدید علوم گذشته  و دینی خود را  کنکاش نمی کنیم تا معجزات آنها را بهتر درک کنیم .

     و حالا مطلبی بسیار جالب در رابطه با خوردن خوراکی های حرام در اسلام

                                                         

             دین ما اجازه داده است در زمان سخت و اضطراری از خوراکی های حرام  به اندازه خیلی کم استفاده نمائیم

       شاید عده ای بپرسند چرا این حکم ،  اجازه میدهد یک مسلمان از خوراکی حرام استفاده کند ؟

   جواب :

  1 -  چون زنده ماندن یکی از احکام مهم است .

  2-  اما دلیل علمی این حکم ، زمانی که انسان مدتها گرسنه بماند غلظت اسید معده بالا میرود تا جایی که میتواند تکه های فلز را ذوب کند تا چه برسد به آلودگی های محدود یعنی فقط باید دقت بسیار نمود که از خوراکی حرام به مقدار ناچیز استفاده شود .


          سوم اردیبهشت  نود و پنج

 


 

  

 

free site stat