امروز : دوشنبه, 06 خرداد 1398

درمان بدون دارو

درمان بدون دارو

از امام رضا (ع) روایت شده است : اگر مرده ای در اثر فشار درمانی یا ماساژ دادن زنده شود من انکار نمیکنم {دانشنامه احادیث پزشکی ج 1  ص 99 }

شماره  تماس برای ارسال کتاب    09352353988

شماره جدید کارت بانک کشاورزی      0331 - 5604 - 7016 - 6037  

174-    چهارشنبه سوری و سیزده بدر  چند اشتباه بزرگ در ایران

 

              اشتباه اول

       انسانها در تمام دورانها  اشتباهاتی را مرتکب شده اند که اگر به تاریخ مراجعه کنیم  هزاران شاهد و گواه را به راحتی میتوان  پیدا کرد که چگونه با خرافات و توهم گرایی و سنت سازی های الکی و آبکی کارهای را انجام داده اند که جای تمسخر و خنده را به راحتی باز میکند .

      یکی از این  ،  مثلا" سنت های الکی ؛ ساختن آتش در شب چهارشنبه سوری میباشد .  اگر خوب دقت کنید تا همین سی سال پیش ، حجم بارش برف در ایران بسیار زیاد بود که گاهی تا آخر اردیبهشت برف در کوچه پس کوچه های تهران هم دیده میشد و شب چهارشنبه سوری عموما" نوعی سرگرمی عمومی  محسوب میشد که تاریخچه آن قرنها پیش برای مثلا" احیای شادبی و زندگی بشمار میرفت چون در زمانهای گذشته وسائل گرمایشی مناسب نبود خانه ها با دیوارهای  قطور و تاریک ،  و سرمای شدید و ماه ها خانه نشینی بعلت بیکاری ، و  مردم بدون سرگرمی  بدنبال شب یلدا و قصه گویی شاهنامه خوانی  و غیره بودند ..............

     ولی امروز ،  امروزی که تمام زمستان یک متر مربع  برف در تهران پیدا نمیشود ، آلودگی هوا غوغا میکند ، مردم صدها دلگرمی و خوشی برای خود پیدا کرده اند  ، خانه ها پر نور و دیوار ها نازک و وسایل گرمایشی در بهترین حالت آلوده کننده گی هوا هستند ، حالا  دیگر بدنبال چه میگردیم  ، آلودگی بیشتر از همه نوع ،  صوتی  تصویری اخلاقی  و بی خیالی  که میصبتی  است بزرگ و  ده ها میلیون شعله آتش در سر تا سر ایران تحت عنوان استقبال از سال جدید  که جالب است بدانید دشمنان دور از وطن چقدر مردم را تحریک به این آتش سوزی میکنند  و آلودگی هوا را که به زودی آثار مخرب و وحشتناک آن در سرتا سر دنیا    بوجود میاید را به ما هدیه میکنند  . واقعا" ما به کجا میرویم   . 

      این را بدانید که  ما به اندازه شعله یک کبریت هم مسئول هستیم  مراقب آلودگی هوا باشید در مصرف آب به شدًًت صرفه جویی کنیم   ..

         

            

        اشتباه دوم  مراسم سیزده بدر

    با یک حساب سر انگشتی به راحتی میتوان فهمید مراسم سیزده بدر که ما آن را روز طبیعت گذاشته ایم چیزی جز دشمنی با طبیعت نیست . و جوکی است مانند آنکه   در گذشته  نام غلامان سیاه پوست  را کافور میخواندند .

       اگر ما فرض کنیم از بیست و چند میلیون خانوار  ایرانی فقط  نیمی از آنها از خانه خارج شوند میشوند یعنی  دوازده میلیون تردد و ترافیک  و اگر هر خانوار بیست لیتر بنزین جهت تردد  مصرف کند میشود   دویست و چهل میلیون لیتر بنزین معادل مصرف شصت روز یا دو ماه آلودگی هوا  در یک روز این هدیه ما به بهترین و تمیز ترین روز طبیعت است .  ماسوای اینکه ما میلیونها شعله آتش را روشن میکنیم ،  هزاران  تصادف اتومبیل ، کشته و مجروح شدن عده ای هر ساله در چنین روزی ، بوجود آمدن ده ها درگیری و کتک کاری ، خورد شدن اعصاب خانواده ، گم شدن بچه ها ، خوردن آب و غذای آلوده و مصمومیت های جدی که تاکنون کسی آمار آن را جمع آوری نکرده است ، سرقت منازل و لوازم اشخاص و جا ماندن وسائل  و ده ها مورد دیگر که میشود روز سیزده بدر مثلا" نحسی را  بدر کرده باشیم  .

   چیزی منحوس تر از حماقت در این عالم وجود ندارد  ، روز قیامت این اعتراف را از زبان شیطان میشنوید : که اگر حماقت نمیکردم و به آن اصرار و سماجت نمی ورزیدم  امروز به  بدترین عذاب عالم گرفتار نمیشدم  .

   از اشتباه و اصرار به آن بپرهیزید که شیطان و شیاطین در آن گرفتارند .

            

       اشتباه سوم

        هر ساله نزدیک به صد ها میلیون  و شاید چند میلیارد  تومان دانه های خوراکی و با ارزش صرف تولید سبزه برای نوروز میشود ، در حالیکه قبلا"  در قسمت اسرار سفره هفت سین در همین سایت گفتم که این راز بزرگ کشاورزی بدون خاک است و برای آن قابل احترام  شده   و در اول سال جایگاه ویژه خود را در سفره هفت سین پیدا کرده است که به ما یاد آوری کنند هرگز یک ایرانی در هیچ کجای دنیا نباید از گرسنگی بمیرد . و اگر به قسمت  اسرار سفره هفت سین مراجعه کنید مطالب جالب آن را خواهید خواند . که هر کدام از عناصر تشکیل دهنده چه اسرار بزرگی را در خود دارد که تا کنون افراد معدودی به آن پی برده اند و میدانند چه ثروت بزرگی بنام سفره هفت سین برای ما به یادگار گذاشته اند ، ولی ما آن را فقط یک بازی و قصه تصور میکنیم .  

        اشتباه سوم ما این است که روز سیزده بدر سبزه هایی را که با هزار زحمت و هزینه تهیه کرده ایم را درون رودخانه ها و جاده ها رها میکنیم تا بیهودگی کارمان را فراموش کنیم ، در صورتیکه میتوان این سبزه ها را به مراکز شهرداری تحویل داد تا در اختیار دامداران قرار دهند . نه اینکه آنها را بصورت زباله در طبیعت رها کنیم . 

            اشتباه چهارم

      ماهی قرمز  این موجود به ظاهر زیبا و سرگرم  کننده  اشتباه چهارم ماست که در سفره هفت سین وول میخورد

  1- ماهی قرمز در هیچ کجای فرهنگ ما جای نداشته است و محصولی است وارداتی از چین

2 - مدتهاست که پزشکان متوجه عوارض این میهمان ناخوانده شده اند و حضور آن را نوعی آلودگی میکروبی و انگلی در محیط خانه میدانند و بوجود آورنده بعضی از آلرژی های تنفسی و پوستی  است که برای قشری از کودکان بوجود میآورند .

3- و باز جالب است بدانید جدیدا" اعلام کرده اند که هرگز ماهی های قرمز را درون رودخانه ها رها نکنید چرا که هم باعث آلودگی رودخانه ها و هم بعد از مدتی  این ماهی ها  بزرگ شده  و اقدام به بلعیدن ماهی های بومی رودخانه ها میکنند که باعث انقراض و نابودی آنها شده اند که خود معضل بزرگ برای رودخانه ها و محیط زیست  شده اند.

4 - در حال حاظر بیش از  بیست و دو میلیون خانوار در ایران زندگی میکنند که اگر آب مصرفی زائد برای نگهداری ماهی های قرمز را برای هر خانوار فقط پنجاه لیتر محاسبه کنیم متوجه میشویم ،  نزدیک به صد ده میلیون لیتر آب را برای موجودات مزاحم و آلوده مثلا" قشنگ و زیبای سرسفره هفت سین از بین میبریم .

         

        این همه هنر تخریب و آتش سوزی ها و آلودگی هوا وصوتی  و اخلاقی را چگونه جشن میگیریم ، این همه تصادف و مرگ و میر و زخمی شدن ها را ،  این همه ازبین بردن دانه های ارزشمند غذایی را ، ریختن انواع زباله تر و خشک و انواع پلاستیک که اگر تمام زباله تولید شده  در یک روز سیزده بدر را یکجا جمع کنیم خواهید دید از سلسله جبال البرز هم بیشتر است ، این همه مصرف آب برای ماهی های قرمز بی مصرف  در این بحران بی آبی ، و صد ها عوارض جانبی دیگر را چگونه جشن میگریم .دوستی میگفت چرا اطلاع رسانی نمی کنید چرا ما دست از این کارهای زشت و بی مقدار  بر نمی داریم  ؟ تا کی باید شاهد این همه اشتباه باشیم ؟

         به او  گفتم : مردم جو زده هستند بدون اراده کاری را میکنند که شاید خودشان هم به آن هیچ اعتقادی ندارند  ولی بخاطر اینکه ( این جمله ،‌ میخواهی نشوی رسوا هم رنگ جماعت شو ) در هوش و گوش آنها خالکوبی شده است هیچ حرکتی خاصی انجام نمیدهند .

         و در نهایت به ایشان گفتم : طبق آمار و اطلاعات دانشمندان ،  بشر نزدیک به سی هزار سال است که روی زمین زندگی میکند ولی هنوز نتوانسته است ساده ترین خواسته های احمانه اش را کنار بگذارد  چطور امکان دارد یک مبارزه  سخت را با اندیشه های غلط مردم شروع کند اندیشه هایی که خودش هم از آنها بدش نمی آید و بعضی وقتها دسته گلهایی را هم به اب میدهد .

          اعتراف کتبی من

      من سالهای زیادیست با این فاکتور ها در حال مبارزه هستم ولی هنوز خانواده خودم 30٪ این موارد را ترک نکرده اند و بعضی مواقع فکر میکنم عمر  من کفاف نمیدهد سی درصد الباقی را ببینم که درست شده است و تازه جالب است بدانید احتمال زیاد میدهم بعد از مرگم  این خاندان من  بسرعت نور به حال اولشان باز گردند و یک نفس راحت بکشند که از دست من نجات پیدا کرده اند .  خدا بدادمان برسد ،      از این همه بی خیالی و بی فکری  ، 

خداوند در قرآن میفرماید : اکثر مردم از فکر و عقل و اندیشه اشان بدرستی استفاده نمیکنند ،

واقعا" بعد از گذشت  هزار و چهارصد سال از ظهور اسلام و انقلاب بزرگ پیامبر ، هنوز  میلیاردها انسان در گمراهی و اشتباه هستند ، حتی عده زیادی از خود مسلمانان نیز گرفتار بی خیالی و بیسوادی هستند و به راحتی گمراه و آسیب پذیر میشوند و دشمنان حلیه گر و پلید دائم در فکر نیرنگ های گوناگون هستند .

               خدایا تو میگوئی :  از من بسیار بخواهید و بهترینها را انتخاب کنید ، پس خواهش میکنم ،التماس میکنم و میخواهم : خدایا راه های هدایت بندگانت را باز نما ، ذهن و عقل ما را خودت  به سوی روشنایی بکشان  ، و مگذارد در گمراهی و جهل گرفتار نیرنگ های رنگ و وارنگ شیاطین شویم ، خدایا به ما توحید لسانی ( اصول دین ) را آموختی خواهش میکنم توحید عملی را نیز  به ما بیآموز در آیه های قرآن فرمودی : تمام موجودات عالم در حال ذکر هستند ، هر چه فکر کردم که چگونه درختان دائم در حال ذکر هستند و این موضوع به فکرم خطور کرد که تمام درختان کاری را که به آنها محول شده است را بدرستی انجام میدهند یعنی درخت هلو ، هلو میدهد ، درخت انار انار میدهد ، هر گیاه و درختی کارش را درست انجام میدهد ، و این میشود توحید عملی ، ولی آیا انسان که باید انسانیت کند اینکار را انجام میدهد ، توحید عملی انسان ، انسانیت است و بس و انسانیت چیزی نیست جز درست اندیشیدن و درست انجام دادن مطالب مهم و اساسی ، در روزگار گذشته  مردم از هم دور بودند و بسختی سفر میکردند بشر دیروز فکرش را بکار بست تا به امروز رسید انسان   امروزی باید با درست اندیشیدن پل فردا را بسازد . آیا با این همه خسارت های بزرگ و وحشتناک  مسیر درستی را انتخاب کرده ایم ؟ آیا ما فقط با تشکر لسانی میتوانیم مشکلات بزرگ دنیا را سامان دهیم ، بنظر این حقیر اگر درختان ذاکر خداوند هستند با ذکر عملی اینکار را میکنند نه زبانی ،  پس امیدوارم که مومنین پس از توحید لسانی به توحید عملی برسند و بزرگترین الگو در این رابطه کسانی نیستند جز پیامبران و ائمه اطهار که تمام وجودم تا ابد خاک زیر پایشان باد .          

               پس خدایا باز از تو میخواهم ما را با تکالیف مان آشنا کن سپس همت بلند و قدرت آن را به ما بندگانت هدیه بفرما خدایا خواهش میکنم تمام دعاهای نماز را که هر روز میخوانیم بر ما اجابت فرما . ( الحمدوالله رب العالمین )  حمدو ستایش مان را مخصوص خودت قرار بده  ( الرحمان و الرحیم  )و تا ما  بهره مند از رحمانیت و رحیم بودنت باشیم   و خود را به یگانه پرستی برسانیم از بت های گوناگون دست برداریم  ( مالک یوم الدین ) و باور کنیم تمام لحظه های زندگی در همه حال از آن خداست و روز قیامت نیز روز جواب  پس دادن      (اهدنا الصراط المستقیم   ) راه راست را پیدا کنیم  ( صراط الذین انعمت علیهم غیر المغضوب و علیهم والضالین   )  راه کسانی را که به آنها نعمت عقل و عمل را دادی تا در کوره راه های این دنیا گم نشویم  تا مشمول آیه فوق یعنی  گمراهان قرار نگیریم ( که روز محشر وقتی میفهمیم چه بلایی سر خود آورده ایم  ، صدای   وا حسرتای ما عرش را پر نکند که دگر سودی ندارد  ).

تمام این دعا ها را بر ما اجابت فرما .   آمین یا رب العالمین      خدایا سپاس گذارم  

                                                                             والسلام من تبع الهدی

 

      17  فروردین 95

 در مطلب  جدیدی   به موضوع   برده های فکری  می پردازم که بد نیست آنرا بخوانید .

 

free site stat