امروز : دوشنبه, 06 خرداد 1398

درمان بدون دارو

درمان بدون دارو

از امام رضا (ع) روایت شده است : اگر مرده ای در اثر فشار درمانی یا ماساژ دادن زنده شود من انکار نمیکنم {دانشنامه احادیث پزشکی ج 1  ص 99 }

شماره  تماس برای ارسال کتاب    09352353988

شماره جدید کارت بانک کشاورزی      0331 - 5604 - 7016 - 6037  

168-  حجامت گرم و سرد

      اول نظر تحقیقاتی خود را در رابطه امر حجامت عنوان میکنم تا ابعاد این کار مشخص شود سپس راجب حجامت سرد و گرم مطلب را ادامه میدهم تا چیزی ناگفته نماند.

             اگر در اینترنت بدنبال  تاریخچه حجامت بگردید مطالب بسیار جالبی را پیدا میکنید که در نوع خود بی نظیر است  که به گوشه ای از آن بصورت  فشرده اشاره میکنم ... 3300 سال پیش اطبا سپاهیان متوجه شدند که بعد از جراحات بوجود آمده در بدن سربازان بعضی از بیماری های عمومی آنها مداوا شده است پس از آن روش کوزه اندازی بوجود آمد که نوعی حجامت محسوب میشود و قبل از آن هم استفاده از مرغ سر بریده برای خارج کردن سم یا عفونت از بدن استفاده میکردند .  

         دکتر یوهان آبل  آلمانی در سال 1997 کتابی را به چاپ رساند  بنام : ( حجامت شیوه درمان آزمون شده  ) که در آن از فوائد حجامت بخوبی دفاع شده است { فقط تنها مطلب مهم در حجامت دو چیز است   1- نظافت محیط و ابزار  و پوست بیمار    2- نحوه صحیح و نقاط دقیق برای حجامت است }     
          سیریل الگود پزشک سفارت انگلیس نویسنده کتاب : ( تاریخ طب در ایران ) در کتاب خود میگوید : متوجه میشویم که استعمار اولین بار به وسیله طب خود وارد ایران شد و حذف طب سنتی بنا به اعتراف  سیریل الگود و سایر مورخین و اطبای غربی : حرکت خزنده ای بر علیه طب سنتی بوجود آمد ، که طی ده ها سال تلاش و برنامه ریزی بی وقفه نتیجه حاصل شد ..  و  اول از دربار این کار  شروع شد و سپس  با مبارزه برنامه ریزی شده با طب سنتی نتیجه حاصل گردید و پس از آن مردم بدون توجه رو به   داروهای شیمیایی آوردند . البته تمام این کارها اتفاق  افتاد تا با درمان بدون دارو مبارزه شود چون در حجامت از هیچ دارویی استفاده نمی شود .

      و اما درباره حجامت باید بگویم امروزه انتقال خون بوجود آمده است و اکثر مردم  میتوانند با اهدا خون یک تیر و دو نشان بزنند . ولی بعضی از افراد نمیتوانند مقدار  400  سی سی خون بدهند به همین خاطر است که حجامت جای خود را باز میکند و میتوانند با دادن مقدار کم خون به نتیجه مطلوب برسند   و با دفع خون سنگین  از سیاه رگ ها به آرامش و سلامتی برسند . 

   1- حجامت گرم  یعنی  خون دادن  پیرو همین حجامت معمولی میباشد  که همه از آن اطلاع دارند  . 

   2-  حجامت سرد یعنی سبک کردن اغلاض  خون     یعنی رابطه  زناشویی سالم    یعنی دفع سالم   که خون سبک میشود و اصولا" برای تولید اسپرم مواد بسیار زیادی از خون استخراج میشود که خون سبک میشود . که در طب قدیم به آن حجامت سرد می گفتند .

            التماس دعا           94/8/23

 

free site stat