امروز : دوشنبه, 06 خرداد 1398

درمان بدون دارو

درمان بدون دارو

از امام رضا (ع) روایت شده است : اگر مرده ای در اثر فشار درمانی یا ماساژ دادن زنده شود من انکار نمیکنم {دانشنامه احادیث پزشکی ج 1  ص 99 }

شماره  تماس برای ارسال کتاب    09352353988

شماره جدید کارت بانک کشاورزی      0331 - 5604 - 7016 - 6037  

147- مراقبت از کودکان در منزل و سفر

مطلب جالبی را در نشریه تابناک خواندم  که آنرا به شما هدیه میدهم تا از آن استفاده کنید .

کودکان از آسیب پذیر ترین افراد در برابر حوادث هستند برای پیشگیری از وقوع برای آنها رعایت نکات زیر الزامیست .

والدین و مراقبان کودک نقش مهمی در تامین و حفظ ایمنی کودک دارند . وقتی والدین سرگرم مراسمها و جشنها و میهمانی ها هستند ممکن است از مراقبت کودکان خود قفلت کنند .به یاد داشته باشیم مراسم نوروز فرستی برای توجه بیشتر به کودکان است .

پیشگیری از حوادث و سوانح سوختگی در کودکان :

در زمان بغل کردن کودکان مایعات داغ و چای ننوشید و سیگار نکشید ------کودک را در معرض مایعات داغ و وسایل سوزاننده و مواد محترقه از قبیل سماور ، بخاری ، اجاق ،کرسی ،منقل ، تنور ،اتو ترقه و فشفشه و... قرار ندهید .----------- ظروف خوراک پزی  و مایعات داغ را دور از دسترس کودکان قرار دهید .

سقوط :

کودک خود را در جاهای بلند و بدون حفاظ تنها رها نکنید .-----مطمئن شوید محل بازی کودک امن است و احتمال سقوط به هیچ عنوان وجود ندارد .

غرق شدگی و خفگی :

هرگز کودک خود را در کنار استخر ، جوی آب ، رودخانه ، دریا ، تنها رها نکنید .----- شنا و قوانین ایمنی در آب را به کودکتان آموزش دهید .--------در هنگام  خواب کودک را به پشت یا به پهلو  بخوابانید ( بروی شکم نخوابانید .-------------- کیسه های پلاستیکی یا بادکنک ها را نزدیک کودک قرار ندهید .------- اشیای کوچک یا نوک تیز را دور از دسترس کودکان قرار دهید .

مسمومیت :

مواد شیمیایی --شوینده ، پاک کننده ، سموم ----و داروها را دور از دسترس کودکتان قرار دهید ..--- موادسمی : نفت یا مواد شوینده را در ظرف مخصوص ریخته و دور از دسترس و دید کودکان قرار دهید ..------ اشیای خطرناک یا آلوده را روی سطح زمین و در معرض دید کودک قرار ندهید .

حوادث ترافیکی :

بهتر است حمل و نقل کودک با وسیله نقلیه ایمن و در بغل مراقبین باشد ----------- صندلی عقب اتومبیل ایمن ترین محل برای کودکان در اتومبیل استفاده کنید .------ توصیه های ایمنی از قبیل بستن کمربند ایمنی و پوشش مناسب را رعایت کنید .

صدمات بدنی :

کودکان را تنها رها نکنید ----------- از محل کودک خود در همه حال مطلع باشید  -------- به کودک خود بیآموزید با افراد غریبه صحبت نکند -------- چگونگی ارتباط با غریبه ها را به کودک آموزش دهید

 93/12/25

 

free site stat