امروز : چهارشنبه, 07 مهر 1400

درمان بدون دارو

درمان بدون دارو

از امام رضا (ع) روایت شده است : اگر مرده ای در اثر فشار درمانی یا ماساژ دادن زنده شود من انکار نمیکنم {دانشنامه احادیث پزشکی ج 1  ص 99 }

شماره  تماس برای ارسال کتاب    09352353988

شماره جدید کارت بانک کشاورزی      0331 - 5604 - 7016 - 6037  

51. روشي ساده براي ترك سيگار

51. روشي ساده براي ترك سيگار


 اصولا" تا شخصي خودش نخواهد نمي توان كاري را حتي به او تحميل كرد تا چه رسد به اينكه آن كار را با ميل و رغبت انجام دهد
پس اولين حركت خواستن خود شماست،‌ ولي بيشتر مواقع خواستن ترك سيگار با هوس كشيدن آن در ستيز است.
عواملي كه مي تواند به ترك سيگار به شما كمك كند بسيار ساده ولي تاثير گذار است كه من آنرا به شما هديه مي دهم ولي ، قبل از هر چيزي به تمام سيگاري ها مطلبي را مي گويم كه بسيار جالب و شنيدني است.
 همه مي دانيم سرزمين توتون آمريكاست و اولين كساني كه از توتون استفاده مي كردند. سرخپوستان آمريكا بودند. آنها در جشنها و مراسم خود از چپق مخصوصي براي كشيدن توتون استفاده مي كردند وحتي كشيدن اين چپق روشي خاص براي خودش داشت كسي كه مي خواست از اين چيق استفاده كند بايد محل دهانۀ آنرا درون يكي از سوراخهاي بيني خود قرار مي داد و سوراخ ديگر را با انگشت دست ديگر مي بست بعد پك عميقي به وسيله بيني اش مي كشيد.
خوب تا اينجا قصه اتفاق خيلي معمولي به نظر مي رسد ولي از اينجا به بعد را دقت كنيد.
يكروز من هم خواستم يك نخ سيگار را به سبك سرخپوستان بكشم با اين تفاوت كه سوراخ دوم بيني ام را نبستم و خواستم دودي كه وارد ريه ام مي شود، كمي رقيق تر باشد كه كمتر اذيت شوم ( و عجب عقلي به كار بردم و گرنه بيچاره مي شدم)
اولا" توصيه مي كنم كه شما هيچ وقت چنين كاري را انجام ندهيد .
ثانيا" من تجربه ام را به شما خواهم گفت تا شما هم از آن درس عبرت بگيريد آنروز پس از آن عمل،( كشيدن سيگار) با اولين پكي كه به سيگار زدم چنان دنيا دور سرم چرخيد و سرگيجه گرفتم كه در سرتاسر عمرم حتي در بدترين مريضي هايم چنين حالتي را تجربه نكرده بودم ،‌فقط با يك پك خدا مي داند فقط با يك پك بلائي بر سر من نازل شد كه همين الآن هم كه دارم اين مطالب را براي شما مي نويسم درد آنرا در سرخود احساس مي كنم.
مثل اين بود كه ساعتها مواد مخدر استفاده كرده باشم.
مثل اين بود كه بعد از عمل جراحي سختي به هوش مي آيم ( من چندين بار عمل جراحي سنگين داشته ام به خاطر همين دقيقا" مي دانم كه چه مي گويم) خلاصه تجربه سخت و سنگيني بود. من اين تجربه را براي اين به شما گفتم كه بدانيد با چه وسيلۀ خطرناكي بازي مي كنيد.
روزي به جواني توصيه كردم ،‌هر وقت هوس كردي سيگاري بكشي شروع به دويدن كن آنقدر بدو تا از نفس بيفتي آنوقت است كه از سيگار كشيدن پشيمان مي شوي و تا آخر عمر مرا دعا خواهي كرد و او همين كار را كرد و يك دعاگوي ديگر پيدا كردم.
و اما روش ترك سيگار
الف – سعي كنيد كه عمل دم خود را با بيني و عمل بازدم را با دهان انجام دهيد اگر بتوانيد اين كار را چند روز تمرين كنيد متوجه مي شويد كه ناخودآگاه سيستم تنفسي شما دم را از بيني و بازدم را از دهان انجام مي دهد در چنين حالتي شما هرگز نمي توانيد سيگار بكشيد چرا كه هواي ورودي بدن شما از كانال بيني است و هرگز نمي توانيد از بيني سيگار بكشيد. ( جدا" اين كار را تمرين كنيد )
ب- در اين راستا مي توانيد از خوراكي هائي كه با دخانيات ضديت شديد دارد استفاده كنيد مثل شير حداقل 3 وعده صبح و ظهر و شب نصف ليوان شير ميل نمائيد.
روز بعد غذائي استفاده كنيد كه درآن از سير خوراكي تازه استفاده شده باشد سير هم ضديت زيادي با دخانيات دارد.
روز بعد مي توانيد از شربت آبليمو استفاده كنيد و تاثير معجزه آساي آنرا تجربه كنيد. و اين موارد را به صورت چرخشي ادامه دهيد يكروز شير يكروز سير و يك روز شربت آبليمو.
نگران هزينه اين موارد نباشيد چرا كه هزينه سيگار  شما هزاران برابر بيشتر از يك دروۀ يك ماهه اين روش مي باشد.
افرادي كه با اين روش سيگار خود را ترك نموده اند هميشه مرا دعا مي كنند اميدوارم كه شما هم مرا دعا كنيد.

93/4/11

خوراکی هایی که برای ترک سیگار کمک میکنند تا سموم نیکوتین از بدن خارج شود :

خوردن چغندر مانند لبو ، اسفناج ، کلم بروکلی ، کیوی ، پرتغال ، آب هویج ، نوشیدن آب معمولی به اندازه کافی حداقل در ازای هر دوازده کیلو وزن بدن یک لیوان دویست سی سی ، انواع توت ها ، این خوراکی ها انواع سموم مخصوصا" نیکوتین را از بدن خارج میکند  البته باید در نظر داشته باشید در هیچ کاری نباید زیاده روی کرد و از تمام این خوراکی باید بصورت یکی در میان استفاده شود تا بهترین نتیجه را بگیرید   .

          94/4/24

آموزش های رایگان و اطلاعات عمومی

 

free site stat