امروز : چهارشنبه, 07 مهر 1400

درمان بدون دارو

درمان بدون دارو

از امام رضا (ع) روایت شده است : اگر مرده ای در اثر فشار درمانی یا ماساژ دادن زنده شود من انکار نمیکنم {دانشنامه احادیث پزشکی ج 1  ص 99 }

شماره  تماس برای ارسال کتاب    09352353988

شماره جدید کارت بانک کشاورزی      0331 - 5604 - 7016 - 6037  

37. پیشگیری از امراض کودکان قبل و بعد از تولد:

38. پیشگیری از امراض کودکان قبل و بعد از تولد:

کودک امروزی از دورهء قبل از تولد به طور غلط تغذیه می شود، زیرا باید به خاطر داشته باشیم که نوزاد در دوران جنینی از مادرخود غذا می گیرد و مادر امروزی اشتیاق و علاقه خاصی به خوردن غذاهایی دارد که جنین را از مواد معدنی لازم برای رشد و نمو بدنش محروم می سازد و در نتیجه موقعی که به دنیا می آید بالقوه و تا حد ممکن نا سالم است و علت اصلی آن بی اطلاعی مادر است. مادر نمی داند برای سلامتی خود و کودکش به چه غذایی نیازمند است و جامعه پزشکی نیز علت بیماریها را عواملی مانند:
میکروبهای آلودگیها می پندارد در حالی که بیشتر بیماری ها از داخل بدن کودک و در نتیجه بد غذایی ایجاد می گردد.
مادری که با غذای تصفیه شده امروزی زندگی می کند و از نقش با ارزش میوه های تازه و سبزیهای خام و سالاد سبزی غافل است ، و راه سلامت خود و کودکش را مسدود ساخته و او را به سوی بیماریهای (معمولی) می کشاند.

 
(معمولی از این نظر که اغلب مادران از موضوع رژیم غذایی صحیح بی اطلاع اند). چه اگر اغلب مادران از این امر اطلاع می داشتند  و به درستی به آن عمل میکردند بیماری(غیر معمولی) به نظر می آمد.
صنف پزشکی آخر الامر فهمید که راشیتیسم  بیماریی است که در نتیجه کمبود مواد لازم و نارسایی غذا ایجاد می شود( و خدا می داند) چه وقت خواهند فهمید که فلج کودکان ، سیاه سرفه، سرخک و سایر بیماریهای کودکان نیز به همین علت ایجاد می شوند ، آری حتی دندانهای خراب بر اثر سوء تغذیه و کمبود املاح معدنی که به خصوص در مواد نشاسته ای و قندی و پروتئینی و چربی تصفیه شده نایاب است، تولید می شود.
پیشگیری از امراض کودکان ،قبل و بعد از تولد به این مطالب مهم بستگی دارد که مادران قبل و بعد از بارداری و تولد کودکانشان از میوه های تازه و سبزیهای خام و انواع سالاد ها استفاده کنند و مواد معدنی لازم برای تولد و تغذیه بهتر فرزندان شان تهیه نمایند.
هر کودک شیر خواری باید از پستان مادر تغذیه کند، ولی اگر این کار مقدور نباشد باید به جای آن شیر گاو یا شیر بز ( رقیق شده) به او داد و باید در طی روز به کودک آب پرتغال نیز خورانده شود تا هر گونه کمبود مواد معدنی جبران شود.
دکتر تروبی کینگ می گوید: هنوز هم در بعضی کتابهای پزشکی مربوط به پرورش کودکان به طور مخفیانه این موضوع دیده می شود که کودکان شیر خوار باید در تمام شبانه روز به فواصل معین تغذیه شوند( در حالی که نباید در 6 ساعت شب چیزی بخورند)
این تغذیه اضافی در ماههای اول تولد بزرگترین عامل مستعد کننده،در ایجاد بیماریهایی مانند سوء هضم ، یبوست، اسهال، و غیره در دوران اولیه شیر خوارگی است.
کتاب گیاه درمانیآموزش های رایگان و اطلاعات عمومی

 

free site stat