امروز : سه شنبه, 20 آذر 1397

درمان بدون دارو

درمان بدون دارو

از امام رضا (ع) روایت شده است : اگر مرده ای در اثر فشار درمانی یا ماساژ دادن زنده شود من انکار نمیکنم {دانشنامه احادیث پزشکی ج 1  ص 99 }

شماره  تماس برای ارسال کتاب    09352353988

32. مضرات شکر

32. مضرات شکر

ماده سفید رنگی که بنام شکر میشناسیم ،ماده ای مصنوعی است که اغلب از نیشکر قند بدست می آید.
قند موجود در نیشکر و چغندر قند ، بعد از جدا سازی همه املاح ، ویتامینها ،به ساکاروز خالص تبدیل میگردد. چیزی که بعد از فرایند باقی می ماند ، ماده مصنوعی غلیظی به نام شکر است که مصرف آن فایده برای بدن ندارد .
ضرر های شکر : شکر ماده ای سمی است و در بلند مدت ،عوارض خود را نشان میدهد .
1- شکر نقش عمده ای در پوسیدگی دندانها دارد ( ایجاد حفره در دندان ، خونریزی لثه ، تخریب استحکام استخوانی و از دست دادن دندانها )
2- عامل اصلی دیابت
3- در ایجاد بیماری های قلبی ،تصلب شرائین ، بیماری های روحی و افسردگی ،پیری زود رس ، فشار خون بالا و سرطان ،نقش دارد
4- باعث بر هم خوردن تعادل هورمونی بدن و آسیب رسیدن به غدد داخلی ( غدد فوق کلیوی و لوزالمعده ) میشود و میزان قند خون را تا حدود زیادی تحت تاثیر قرار میدهد .
5- سبب خستگی مزمن میشود
6- موجب افراط درخوردن مواد غذایی  ، و تحریک  افرادی میشود که دچار پرخوری عصبی اند ( بولیما )
7- علائم سندروم پیش از قاعدگی را افزایش میدهد
8- فعالیت کودکان را تا 50% افزایش میدهد . و آنها را دچار بیش فعالی میکند که همین بیش فعالی موجب عدم توجه به درس و محیط را بوجود میاورد که هم آسیب تحصیلی و هم آسیب حوادث را در پی دارد.
9- اضطراب و کج خلقی را افزایش میدهد
10- علائم اضطراب و ترس را در خانمهای حساس ، تشدید میکند      
 11- کاهش وزن را در افراد چاق مشکل میکند ، زیرا با مصرف زیاد قند مقدار انسولین خون افزایش میابد و این امر سبب افزایش ذخیره کربوهیدرات و چربی در بدن میشود .

12- بالا رفتن قند خون یعنی مشکلات عدیده و ضعف سلولی جدیدا" در تحقیقاتی متوجه شده اند نوشابه های رژیمی نیز تاثیر بدی روی اورگانیزم بدن میگذارند وبه خاطر رژیمی بودن مردم آنها را بیشتر مصرف میکنند و خانمهایی که بیشتر شکر مصرف میکنند دیرتر یائسه میشوند و احتمال دچار شدن به سرطان رحم حدود  80٪  افزایش پیدا میکند .

13- جالب است بدانید که موشها هم بین شکر معمولی و شکر مصنوعی که در نوشابه های رژیمی استفاده میشود شکر معمولی را انتخاب میکنند   .




آموزش های رایگان و اطلاعات عمومی

 

free site stat