امروز : چهارشنبه, 07 مهر 1400

درمان بدون دارو

درمان بدون دارو

از امام رضا (ع) روایت شده است : اگر مرده ای در اثر فشار درمانی یا ماساژ دادن زنده شود من انکار نمیکنم {دانشنامه احادیث پزشکی ج 1  ص 99 }

شماره  تماس برای ارسال کتاب    09352353988

شماره جدید کارت بانک کشاورزی      0331 - 5604 - 7016 - 6037  

32. مضرات شکر

32. مضرات شکر

ماده سفید رنگی که بنام شکر میشناسیم ،ماده ای مصنوعی است که اغلب از نیشکر قند بدست می آید.
قند موجود در نیشکر و چغندر قند ، بعد از جدا سازی همه املاح ، ویتامینها ،به ساکاروز خالص تبدیل میگردد. چیزی که بعد از فرایند باقی می ماند ، ماده مصنوعی غلیظی به نام شکر است که مصرف آن فایده برای بدن ندارد .
ضرر های شکر : شکر ماده ای سمی است و در بلند مدت ،عوارض خود را نشان میدهد .
1- شکر نقش عمده ای در پوسیدگی دندانها دارد ( ایجاد حفره در دندان ، خونریزی لثه ، تخریب استحکام استخوانی و از دست دادن دندانها )
2- عامل اصلی دیابت
3- در ایجاد بیماری های قلبی ،تصلب شرائین ، بیماری های روحی و افسردگی ،پیری زود رس ، فشار خون بالا و سرطان ،نقش دارد
4- باعث بر هم خوردن تعادل هورمونی بدن و آسیب رسیدن به غدد داخلی ( غدد فوق کلیوی و لوزالمعده ) میشود و میزان قند خون را تا حدود زیادی تحت تاثیر قرار میدهد .
5- سبب خستگی مزمن میشود
6- موجب افراط درخوردن مواد غذایی  ، و تحریک  افرادی میشود که دچار پرخوری عصبی اند ( بولیما )
7- علائم سندروم پیش از قاعدگی را افزایش میدهد
8- فعالیت کودکان را تا 50% افزایش میدهد . و آنها را دچار بیش فعالی میکند که همین بیش فعالی موجب عدم توجه به درس و محیط را بوجود میاورد که هم آسیب تحصیلی و هم آسیب حوادث را در پی دارد.
9- اضطراب و کج خلقی را افزایش میدهد
10- علائم اضطراب و ترس را در خانمهای حساس ، تشدید میکند      
 11- کاهش وزن را در افراد چاق مشکل میکند ، زیرا با مصرف زیاد قند مقدار انسولین خون افزایش میابد و این امر سبب افزایش ذخیره کربوهیدرات و چربی در بدن میشود .

12- بالا رفتن قند خون یعنی مشکلات عدیده و ضعف سلولی جدیدا" در تحقیقاتی متوجه شده اند نوشابه های رژیمی نیز تاثیر بدی روی اورگانیزم بدن میگذارند وبه خاطر رژیمی بودن مردم آنها را بیشتر مصرف میکنند و خانمهایی که بیشتر شکر مصرف میکنند دیرتر یائسه میشوند و احتمال دچار شدن به سرطان رحم حدود  80٪  افزایش پیدا میکند .

13- جالب است بدانید که موشها هم بین شکر معمولی و شکر مصنوعی که در نوشابه های رژیمی استفاده میشود شکر معمولی را انتخاب میکنند   .
آموزش های رایگان و اطلاعات عمومی

 

free site stat