امروز : چهارشنبه, 07 مهر 1400

درمان بدون دارو

درمان بدون دارو

از امام رضا (ع) روایت شده است : اگر مرده ای در اثر فشار درمانی یا ماساژ دادن زنده شود من انکار نمیکنم {دانشنامه احادیث پزشکی ج 1  ص 99 }

شماره  تماس برای ارسال کتاب    09352353988

شماره جدید کارت بانک کشاورزی      0331 - 5604 - 7016 - 6037  

24. انواع سرماخوردگی ها

24. انواع سرماخوردگی ها
باید توجه داشت که بیماری سرما خوردگی یکی از شایع ترین و پر تنوع ترین بیماری ها در جهان است ، من پس از سالها تحقیق متوجه شدم که اگر یک کتاب مستقل در رابطه با سرما خوردگی نوشته شود باز هم کم می باشد.
اکثر مردم بیماری فوق را فقط مختص به سر و سینه میدانند ، با علامتهای تب ولرز ، سردرد ، آبریزش بینی و در نوع حاد آن درد تمام اندام ، در صورتی که تمام قسمت های بدن انسان میتواند به تنهای سرما بخورد و علائم مشابه سرما خوردگی عمومی را نداشته باشد اگر پزشکان و خوانندگان عزیز به این مسئله دقت نمایند  هم تشخیص راحت تری خواهند داشت و هم هزینه های کمتری را متحمل میشوند.
انواع سرما خوردگی :  اندام بدن را میتوان به چهار قسمت اصلی تقسیم کرد ، که هرکدام از این اندام  در فشار درمانی نقاط مخصوص خود را داردکه در همین کتاب فشار درمانی بیشتر نقاط آرام کردن آنها آموزش داده شده است .
چهار قسمت اصلی متشکل شده :
1-سر و گردن

2- قفسه سینه ، شکم  ، پشت و پهلوها
3- دستها         

4- پاها
در قسمت سر و گردن میتوان به سرماخوردگی عظلات چشم ، پیشانی ، فرق سر ، گلو ، پشت سر ، عضلات گردن ،حنجره ،و لوزه ها اشاره نمود که تمام این اعضا احتمال دارد که به تنهای سرما بخورند و مشکلاتی را بوجود آورند و چون به تنهایی دچار سرماخوردگی شده اند علائم آن با سرماخوردگی سر و گردن کاملا" فرق میکند ، مانند سینوزیت و یا سرماخردگی ماهیچه های چشم .
سرما خوردگی مناطق یک و دو که در بالا به آن اشاره کردیم  ، علائم تب ، سرگیجه ، خستگی ، حالت تهوع ،و.... را داریم و در قسمتهای  سه و چهار دردهای خطی ، دردهای موضعی و دردهای مفصلی و التهابی بوجود میآید که این دردها میتواند عوارض جانبی دیگری نیز داشته باشد.
مثلا" در قسمت سر و گردن و قفسه سینه و پشت و کمر ، بیماری های سینوزیت ، برنشیت ، آسیب به کلیه ها ، به هم ریختن سیستم عروقی را نیز میتواند دچار التهاب نماید که بعد ، خدای نکرده از کار افتادن هر کدام از سیستم ها میتواند عوارض جدی تری را بوجود آورد .پس در رابطه با سرما خوردگی دقت بیشتر نمائید و همیشه در فکر پیشگیری آن باشید .و یادتان باشد همانگونه که دروغ کلید زندان گناهان است ، سرما خوردگی هم کلید زندان همه بیماری هاست .
عوامل پیدایش سرما خوردگی :
1-بی توجهی به محیط زندگی
2- بی توجهی نسبت به رفتارهای شخصی و خوراکیها و نوع پوشش در نقاط مختلف و زمانهای مختلف
3- عدم توجه در زمان و مکان خوابیدن
مثلا" مشاهده میکنیم بعضی ها در محیط آلوده زندگی میکنند و یا دائما" با افراد مریض سر و کار دارند  و بی توجهی نسبت به مسری بودن سرما خوردگی .
بی توجهی نسبت به رفتارهای شخصی مانند : دست دادن و روبوسی نمودن با افراد مریض و استفاده از لوازم آلوده آنها و عدم نظافت پس از ورود به محیطهای آلوده و خوراکی هایی که برای این افراد مضر میباشد مانند خربزه ، انگور ، شکلات ، غذاهای سرخ کردنی و چرب ،و ادویه ها.
یک ضرب المثل قدیمی میگوید :هر کس خربزه بخورد باید پای لرز آن هم بنشیند

یا اینکه در زمان سرما از پوشش مناسب استفاده نمیکنیم یا تا کمی دچار گرما میشویم فوری به محیط های خنک و سرد پناه میبریم و آب سرد  مینوشیم ......
و در آخر بی توجهی در زمان خواب و عدم استفاده از رو انداز های مناسب ، در مسیر هوای تند پنکه و کولر قرار گرفتن و یا بیرون قرار گرفتن از لحاف در شب های زمستان .
بعضی از افراد را می بینیم زمانی که در مسیر باد کولر قرار میگیرند فوری اعلام سر درد میکنند این افراد از ناحیه سر و شقیقه ها حساس هستند.
و بعضی از افراد زمانی که در مسیر باد پنکه قرار میگیرند احساس درد در ناحیه دست وپا هایشان میکنند ، چرا که بدن آنها حساس شده و مقاومت کافی را ندارد به همین دلیل این افراد سریعتر متوجه ضعف خود میشوند و بیشتر از خودشان مراقبت میکنند.

راه پیشگیری عمومی برای سرماخوردگی ها  :

      شما میتوانید به صورت عمومی هفته ای دو بار شربت آبلیمو را در زمستان و تابستان مصرف کنید  تا هیچ وقت سرما نخورید فقط یادتان باشد شربت آبلیموی را که تهیه کردید در همان زمان مصرف کنید و آن را درون یخچال نگذارید چون بعد از مدت کوتاهی سرمای جذب شده در آبلیمو از سرمای یخچال   بیشتر شده و خودش میتواند باعث سرما خوردگی های جدیدی بشود که دیرتر مداوا میشود  .

آموزش های رایگان و اطلاعات عمومی

 

free site stat