امروز : چهارشنبه, 07 مهر 1400

درمان بدون دارو

درمان بدون دارو

از امام رضا (ع) روایت شده است : اگر مرده ای در اثر فشار درمانی یا ماساژ دادن زنده شود من انکار نمیکنم {دانشنامه احادیث پزشکی ج 1  ص 99 }

شماره  تماس برای ارسال کتاب    09352353988

شماره جدید کارت بانک کشاورزی      0331 - 5604 - 7016 - 6037  

23. چگونه بفهمیم سل داریم

23. چگونه بفهمیم سل داریم
در تاریخچه بیماری سل می بینیم که این بیماری مسری بوده و در دورانهای مختلف انسانهای زیادی را به کام مرگ کشانده و خانواده های زیادی را مسلول و نابود کرده است و هنوز این بیماری در دنیا ریشه کن نشده و هم چنان در حال آسیب زدنهای جدی است ، و اگر ما هر چه سریعتر متوجه شویم ،هم درمان آسان تر وسریعتر است و هم هزینه های کمتری به خانواده ها تحمیل میگردد.
در اینجا چهار روش ساده و بدون هزینه را به شما آموزش می دهم که بسیار جالب و آسان است و با دیدن هر کدام از این علائم سریعا" به پزشک مراجعه نمائید .
1-خلط سینه افرادی که مشکوک به سل هستند را درون ظرف آب بیاندازید اگر خلط روی آب بماند از خلط های معمولی سینه است و اگر ته نشین شد علامت بیماری سل است .
2- اگر خلط سینه را روی هیزم های سوخته و سرخ شده بیاندازید  اگر بوی تعفن آن بلند شود  این علامت بیماری سل میباشد .
3- اگر سفیدی چشمها به کبودی بزند و دور چشمها گود شود .
4- و در آخر ، زمان خندیدن نفس کم آورد و نتواند قهقه بزنند.
  درمان این بیماری با ویتامینهای  آ و د به همراه آنتی بیوتیکها و استفاده از نور خورشید به راحتی انجام میشود که باید سریعا" به مراکز پزشکی مراجعه نمود .

عوامل بوجود آمدن یماری سل

1- امکان دارد ما به میکروب بیماری سل توسط افراد بیمار  از راه تنفس و استفاده از ظروف و وسائل آنها آلوده شویم و سالها بدون آنکه بدانیم حامل این بیماری باشیم.

2- مکان های آلوده و عامل رشد سریع این بیماری محیط های سربسته ، شلوغ ، مرطوب ، وکم نور میباشد .

آموزش های رایگان و اطلاعات عمومی

 

free site stat