امروز : چهارشنبه, 07 مهر 1400

درمان بدون دارو

درمان بدون دارو

از امام رضا (ع) روایت شده است : اگر مرده ای در اثر فشار درمانی یا ماساژ دادن زنده شود من انکار نمیکنم {دانشنامه احادیث پزشکی ج 1  ص 99 }

شماره  تماس برای ارسال کتاب    09352353988

شماره جدید کارت بانک کشاورزی      0331 - 5604 - 7016 - 6037  

11. درمان گرفتی گوش یا حالت هوا گرفتگی داخل گوش:

11. درمان گرفتی  گوش یا حالت هوا گرفتگی داخل گوش:
عوامل زیادی مانند: سرما خوردگی، زکام ، حساسیت ها، گرفتگی سینوس ها، ورود به حفره های گوش ( در اثر شنا و استحمام ) و تغییرات فشار هوا، سبب ایجاد این گوش گرفتگی می شوند، بیشتر وقتها گرفتگی گوش خود به خود از بین می رود ، اما گاهی طول می کشد و تحمل ناپذیر می شود.
اولین و سریع ترین راه نجات حالت بلعیدن است دهان را باز و بسته کنید مثل اینکه چیزی می خورید عمل میل را انجام دهید، با این کار هوای داخل سینوس های خالی و مجاری گردش هوا باز می شوند این راه موقع سرماخوردگی و حساسیت که سبب گرفتگی گوش می شوند بسیار مفید است.
روش دوم: چند بار خمیازه بکشید طوری که دهان شما کاملا باز شود این عمل مشابه بلعیدن است با این تفاوت که دهان بیشتر باز و هوا از داخل سینوسها آزاد و از گوش خارج می شود.
روش سوم: اگر علت گوش گرفتگی شما وارد شدن آب به آن باشد حوله ای را روی بخار آب گرم بگیرید و روی گوش خود بگذارید و با یک دستمال کاغذی که درون گوش می کنید مقداری از رطوبت داخل گوش جذب دستمال کاغذی می گردد.
روش چهارم : راه آخر حمام بخار است آب را در ظرفی جوش آورید، سر خود را به ظرف نزدیک کنید و روی سرتان پتو یا پارچه زخیمی بیندازید و بخار را کاملا استنشاق کنید در این حالت تمام مجاری تنفسی باز می شود ( فقط مواظب باشید دچار سوختگی نگردید)
 

آموزش های رایگان و اطلاعات عمومی

 

free site stat