امروز : چهارشنبه, 07 مهر 1400

درمان بدون دارو

درمان بدون دارو

از امام رضا (ع) روایت شده است : اگر مرده ای در اثر فشار درمانی یا ماساژ دادن زنده شود من انکار نمیکنم {دانشنامه احادیث پزشکی ج 1  ص 99 }

شماره  تماس برای ارسال کتاب    09352353988

شماره جدید کارت بانک کشاورزی      0331 - 5604 - 7016 - 6037  

6.کباب سیر و فوائد آن

 

 

 

 6.کباب سیر و فوائد آن
در رابطه با فوائد سیر بسیار شنیده ایم که عامل پائین آورنده فشار خون، مانع از چسبندگی کلسترول به دیواره رگها قلب ،ضد عفونی کننده معده، روده حالت گند زدائی عمومی را دارا می باشد. اما بوی بد و طعم تند آن مانع این بود که من بتوانم از فوائد این گیاه استفاده نمایم، تا اینکه توسط یکی از آشنایان با روش جالبی آشنا شدم که آن را به شما توصیه می نمایم، یک بوته سیر را حبه حبه کنید ولی پوست آن را جدا نکنید سپس پنج یا شش حبه سیر را به  سیخ جگر بکشید و روی شعله گاز خانگی آن را کمی سرخ کنید تا حدی که حبه نسوزد، ولی تقریبا پخته شود، آن وقت طعم جدید و جالب سیر را با کمی نمک تجربه کنید و از فوائد این گیاه بهرمند شوید بدون آنکه از بو یا تندی آن آزرده خاطر شوید.
می دانیم که سیر خام بخاطر آنزیمی که در خود دارد و باعث محافظت از قلب می شود یعنی این آنزیم مانع چسبیدن کلسترول به دیواره رگها می گردد، ولی در نظر داشته باشید این آنزیم تنها در صورتی آزاد می شود که سیر به خوبی خرد یا له شده باشد، علاوه بر اینکه حرارت تاثیر آن را کمتر می کند، استفاده از سیر همراه با گردو، ماهی، ماکارونی و سبزیجات و ماست بسیار مفید است.
شما میتوانید هر روز صبح یک تکه سیر را به اندازه یک کپسول خرد نمائید و آن را با کمی آب ببلعید، همانند یک قرص و از فوائد آن بهرمند شوید بدون اینکه بو و تندی آن شما  و دیگران را بیازارد.
فقط باید توجه داشته باشید افرادی که قند خون پائین یا فشار خون پائین دارند نمی توانند از سیر به صورت معمول استفاده کنند، چرا که سیر قند و فشار خون را پائین می آورد.
اگر شما کتاب سیر درمانی  نوشته پائول برگنر برگردان خانم شهره عبدالهی (قراچه داغی) مطالعه کنید، متوجه می شوید که در تمام نقاط کره زمین برای سیر احترام زیادی قائل هستند و آن را یکی از بهترین آنتی بیوتیک طبیعی با کمترین عوارض جانبی می دانند.
8% از کسانی که در بیمارستانها بستری می شوند به این دلیل است که یک داروی شیمیایی مصرف کرده اند و تحت تاثیر آن گرفتار مسمومیت شده اند. به عبارت دیگر سالانه حدود دو میلیون نفر دچار مسمومیت دارویی می شوند، یعنی سالی حدود یکصد هزار نفر بر اثر دارو می میرند، حتی داروهایی که مصرف آنها احتیاج به نسخه ندارد، و همه ساله به ده ها هزار نفر آسیب میزند، در مقایسه میتوان دید مرگ و میر ناشی از مصرف دارو های گیاهی به شدت اندک است، به طوری که به لحاظ آماری در سال کمتر از یک نفر دچار مسمومیت یا مرگ می شود.
عوارض جانبی
باید توجه داشته باشید استفاده  بلند مدت از حبه سیر، آب سیر و یا سیر خام و مصرف بیش از حد سیر می تواند به جداره معده آسیب برساند، کار گوارش را دشوار می کند، باکتریهای مفید و سالم را از بین می برد، کار کبد را دچار اشکال می کند و یا ایجاد کم خونی می نماید ( افرادی که کم خونی دارند نباید از سیر استفاده کنند.)
باید دقت داشت هر گیاه داویی اگر آنقدر قوی باشد که کار دارویی را بکند می تواند دارای عوارض جانبی هم باشد. از آنجا که سیر حکم دارو را دارد مطمعنا مصرف زیاد آن می تواند عوارض جانبی هم داشته باشد، از جمله مهمترین عوارض عبارتند از:
ناراحتی معده - دل به هم خوردگی – نفخ – اسهال – بوی بد سیر هنگام تنفس – سرخ شدن پوست صورت – بی خوابی – تند شدن ضربان نبض – تاولهای پوستی( استعمال خارجی ) تحریک پوستی (استعمال خارجی – استفراغ)
موارد عدم مصرف:
در مواردی که استفاده از سیر به عنوان یک دارو درست نیست :
التهاب حاد – دیابت حساس – از دست رفتن آب بدن – کمی قند خون – جراحی قریب الوقوع – بی خوابی – پیوند اعضا – بیماری مزمن پوست (پمفیکوس) – مصرف داروهای رقیق کننده خون و کسانی که طبیعت گرم دارند باید مراقب مصرف سیر باشند و نباید در مصرف آن زیاد روی کنند.
کتاب سیر درمانی نوشته خانم شهره عبدالهی (قرچه داغی)ص 141-144
در بیمارستانهای چین، پزشکان به دلیل نداشتن بودجه برای خرید آنتی بیوتیک از سیر استفاده می کنند. یک بار به شانزده بیمار که به مننژیت مبتلا شده بودند، سیر را به صورت خوراکی و تزریقی دادند و توانستند یازده نفر از آنها را از مرگ نجات دهند.
جالب است بدانید که چون مننژیت در داخل مغز و نخاع ایجاد می شود، حتی قوی ترین آنتی بیوتیک ها نیز نمی توانند از سد خونی مغز عبور و به عامل بیماری حمله کنند، در حالی که سیر این کار را به آسانی انجام می دهد و باکتری را معدوم می سازد و مهم تر از همه عوارض جانبی ندارد.
    کتاب گیاهان  معجزه گر ص  278                
یکی از علائم مهم بیماری مننژیت تب و درد در ستون فقرات می باشد که در صورت مشاهده این حالت سریعا به پزشک
مراجعه نمائید.
مصرف سیر خاصیت میکروب کشی، ضد سرطان و حتی در مبارزه با ایدز نیز از آن استفاده می گردد.

 

 

 

آموزش های رایگان و اطلاعات عمومی

 

free site stat