امروز : چهارشنبه, 07 مهر 1400

درمان بدون دارو

درمان بدون دارو

از امام رضا (ع) روایت شده است : اگر مرده ای در اثر فشار درمانی یا ماساژ دادن زنده شود من انکار نمیکنم {دانشنامه احادیث پزشکی ج 1  ص 99 }

شماره  تماس برای ارسال کتاب    09352353988

شماره جدید کارت بانک کشاورزی      0331 - 5604 - 7016 - 6037  

95- علت و علامت سکته مغزی !

علت و علامت سکته مغزی

باید دقت داشه باشید علت و علامت سکته مغزی بسیار مهم است و اگر اطلاعات ما در این زمینه به اندازه کافی باشد هم خود و هم نزدیکانمان از حادثه بزرگ و خطر ناک نجات پیدا مکنیم .

علت سکته مغزی بالا رفتن فشار خون به صورت ناگهانی و یا به مرور زمان و یا مسدود شدن عروق مغزی میباشد و در نهایت آثار جدی بیماری بوجود می آید .

علامت سکته مغزی : 1- سرگیجه 2- دو بینی 3- اختلال در تکلم  4- از بیمار بخواهید زبانش را از دهان بیرون آورد اگر به سمت راست یا چپ انحراف داشته باشد علامت سکته مغزیست  5- اگر از بیمار بخواهیم  هر دو دستش را هم زمان بالا بیاورد فقط میتواند   یکی از دستها را بالا بیاورد .

پیشگیری : در مرحله حمله سکته مغزی فقط سه کار میتوان انجام داد 1- خوراندن یکعدد  قرص نیترو گلسرین ( یا زیر زبانی ) به بیمار .

2- گرفتن نقاط  فشار درمانی در محل آرام کردن سردرد و سرگیجه حداقل به مدت دو  دقیقه که در قسمت درخواست درمان بدون دارو شماره 74 میباشد  .

3- سریعا" به اورژانس  115  اطلاع دهید . تا امداد اصلی و مهم را انجام  دهند .

پیشگیری  :  استفاده آب به اندازه کافی در 24 ساعت شبانه روز در ازای هر 12 کیلو یک لیوان 200 سی سی  -  عدم استفاده از غذاهای چرب و پر کالری  - ورزش روزانه  - استفاده از سبزیجات و حبوبات در رژیم غذایی  -

 

آموزش های رایگان و اطلاعات عمومی

 

free site stat