امروز : چهارشنبه, 07 مهر 1400

درمان بدون دارو

درمان بدون دارو

از امام رضا (ع) روایت شده است : اگر مرده ای در اثر فشار درمانی یا ماساژ دادن زنده شود من انکار نمیکنم {دانشنامه احادیث پزشکی ج 1  ص 99 }

شماره  تماس برای ارسال کتاب    09352353988

شماره جدید کارت بانک کشاورزی      0331 - 5604 - 7016 - 6037  

79- درمان با نیش زنبور برای ام اس و آرتروز

درمان با نیش زنبور برای بیماری های ام اس و آرتروز

چند سالی است که برای درمان بیماری ام اس از نیش زنبور استفاده میکنند و در این روش سیستم دفاعی بدن را که به سلولهای مغز اسیب میرسانند را گمراه کرده و به سوی محل گزش نیش زنبور فرا خوان میکنند تا آسیب کمتری به مغز بزنند.بعضی از افراد نا آگاه را دیده ام که نیش زنبور را روی سر بیمار زده اند که این کار بسیار عمل  اشتباه و خطر ناکیست .  در روش درست برای ام اس نیش زنبور را در دور ترین نقطه از مغز میزنند یعنی روی ساق پاها تا گلبولهای سفید تا حد امکان از مغز دور شوند،  آنهم از یک یا دو گزش استفاده میشود . جدیدا" در اروپا از روشی استفاده میکنند که بسیار ساده و کم خطر میباشد ( در این روش دو عدد باطری سه ولت را به هم متصل میکنند یعنی دو سر مثبت را به هم و دو سر منفی را به هم وصل میکنند و از آن باطری دو سیم مثبت منفی اش را با فاصله چند سانتی متر به مدت چند ثانیه روی زبان بیمار قرار میدهند و این کار باعث میشود که گلبولهای سفید فریب بخورند  بیاد داشته باشید این کار را روزانه دو یا سه بار بیشتر انجام نمیدهند و فقط از باطری استفاده میکنند )توجه داشته باشید بیماران ام اس از گرما استفاده نکنند و در حمام نیز از دوش آبگرم بالای 40 درجه بیشتر استفاده نکنند و اگر بیمار خانم میباشد حتما" برای فرزند دار شدن با پزشک متخصص ام اس در ارتباط باشد .

 

البته جدیدا" برای درمان آرتروز نیز از این روش با حالتی خاص استفاده میشود . که باید در رابطه با آن تحقیقات بیشتری انجام شود .

در ضمن :این روش برای خانمهای باردار توصیه نمیشود همچنین کسانیکه از الکل استفاده نموده اند و یا حساسیت پوستی دارند.

برای کاهش التهاب گزش زنبور از خمیر ماست و صدر استفاده میکنند . و میتوان با مالش آبلیمو یا سرکه روی سطح گزیدگی درصد زیادی از درد آن کاست .

برای کاهش درد گزش نیش زنبور با مجوز پزشک میتوانید از استامینوفن یا ایبوبروفن استفاده نمائید یا از آنتی هیستامین ( در این مواقع میتوانید با پزشک اورژانس نیز با تلفن مشاوره نمائید )

در صورت مشاهده علائم زیر سریع به مراکز پزشکی مراجعه نمائید .

1- خس خس سینه یا اختلال در تنفس

2- احساس سنگینی در گلو یا قفسه سینه یا متورم شدن لب ها زبان یا صورت

3- تهوع و استفراغ

          

           لازم به ذکر است بیمارانی که ام اس دارند  نباید  برای غذا پختن  از ظروف  آلمنیومی استفاده کنند و باید از در محیط شاد  و  بدور از غم و غصه باشند

آموزش های رایگان و اطلاعات عمومی

 

free site stat