امروز : چهارشنبه, 07 مهر 1400

درمان بدون دارو

درمان بدون دارو

از امام رضا (ع) روایت شده است : اگر مرده ای در اثر فشار درمانی یا ماساژ دادن زنده شود من انکار نمیکنم {دانشنامه احادیث پزشکی ج 1  ص 99 }

شماره  تماس برای ارسال کتاب    09352353988

شماره جدید کارت بانک کشاورزی      0331 - 5604 - 7016 - 6037  

70. درمان اسهال بدون دارو

70.   درمان اسهال بدون دارو


 بيماري اسهال بيماري عجيب و آزار دهنده اي است ، جدا از درد و التهاب آن باعث دفع زياد آب از بدن مي شود كه به مرور زمان عوارض جانبي بسياري نيز به همراه خواهد داشت.
توصيه مي شود بعد ازاينكه دو الي سه بار به دستشوئي رفتيد از اين روش درماني استفاده شود چرا كه خود دفع در دو سه مورد اول زياني به همراه ندارد بلكه باعث تميز شدن روده ها مي شود و براي روش ما مفيد مي باشد . روش درمان بسيار ساده مي باشد فقط بايد دقت شود، كه نقاط مورد نظر با فشار مناسب گرفته شود، فشار طوري مي باشد كه انسان كمي احساس درد مي كند ولي اين مهم نيست، چرا كه اين فشار ، به دو نقطه مورد نظر باعث مي شود از ارسال پيام درد و تحريك روده براي دفع جلوگيري نمايد.
و دو نقطه مورد نظر به شکل یک عدد هشت فارسی میباشد که بالای ناف و زير آخرين دنده هاي سينه ،‌ به فاصله 6 سانتي متر پايين تر که در دو طرف ناف قرار دارد  مي باشد ،‌دو نقطه زير دنده ها را بايد با سرانگشتان هر دو دست ( یعنی چهار انگشت دست راست برای پهلوی سمت راست و چهار انگشت دست چپ برای سمت چپ)  به اندازه دو بند انگشت به درون فشار داده و حد اقل به مدت دو تا پنج دقيقه به صورت فشار ثابت نگه داشت و حالت نشسته روي صندلي بهتر است .
 توصيه ها
1-    توصيه مي شود اين روش را افرادي كه خودشان خوب ياد گرفته اند و قبلا" انجام داده به ديگران بياموزند چون مقدار فشار بايد مناسب و ثابت باشد.
2-    براي اطفال زير شش سال اصلا" توصيه نمي شود.
3-    از استفاده مايعات داغ و گرم مانند چائي جدا" خودداري شود و در صورت امكان از مايعات خنك و سرد استفاده شود. مانند: آب يخ .
4-    از نوشابه براي خوب شدن اسهال استفاده نشود مگر آنكه مقداري نمك به ان اضافه شده باشد. در بعضی مواقع میتوان در شربت آبلیمو کمی نمک اضافه نمود و آن را به کسی که اسهال دارد خوراند چون شربت آب شکر ونمک یا همان  او آر اس  طعم نامطلوبی دارد هیچ کس آن را با رغبت نمی نوشد برای همین ما میتوانیم درون شربت آبلیمو کمی نمک اضافه کنیم  که قابل تحمل تر باشد و حتی درون دوغ نیز میتوان کمی نمک و شکر اضافه نمود تا طعم آن قابل تحمل شود .
5-    در صورتي كه درد و التهاب دوباره شروع شد باز به همين روش آن را آرام كنيد و اگر به دفعات هم از اين روش استفاده شود اشكالي به وجود نمي آيد.

6- شما میتوانید یکعدد سیب را برداشته و روی آن کمی نمک بزنید سپس آن را میل کنید و دیگر مایعاتی مصرف نکنید خواهید دید که به راحتی اسهال خوب میشود.

 

آموزش های رایگان و اطلاعات عمومی

 

free site stat